KONTAKT: 730 702 897

Piotr Florczak | psychoterapeuta

Jestem psychoterapeutą na czwartym roku czteroletniego kursu psychoterapii prowadzonego przez Katedrę Psychoterapii Collegium Medicum na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, przygotowującym do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Zdobytą wiedzę praktykowałem przez cztery lata pracując indywidualnie lub grupowo z młodzieżą oraz osobami dorosłymi uzależnionymi od leków, narkotyków, hazardu, alkoholu, seksu, szkodliwych relacji. Po ukończeniu studiów magisterskich na wydziale nauk społecznych (Uniwersytet Wrocławski – dyplom z filozofii) ukończyłem studia podyplomowe w zakresie przygotowania pedagogicznego podczas, których prowadziłem lekcje etyki i filozofii w Liceum Ogólnokształcącym. Ukończyłem również studia podyplomowe w Instytucie Psychologii (Uniwersytet Jagielloński), w trakcie których prowadziłem badania wśród pacjentów leczących się w ośrodkach stacjonarnych Monar oraz ukończyłem kurs podstawowy psychoterapii systemowej prowadzony przez Wielkopolskie Towarzystwo Terapii Systemowej.

W celu podniesienia swoich kompetencji brałem udział: w dodatkowych szkoleniach prowadzonych przez Polską Federacje Społeczności Terapeutycznych, konferencjach prowadzonych przez Naukowe Towarzystwo Psychoterapii Psychodynamicznej, zgrupowaniu treningowym w zakresie stosowania technik w psychoterapii grupowej, oraz superwizjach i terapii własnej indywidualnej oraz grupowej. Pracuję wspierając proces terapeutyczny nurtem psychodynamicznym, behawioralno-poznawczym i systemowym. Prowadzę terapię osób uzależnionych, współuzależnionych, pomagam w utrzymaniu abstynencji, w rozwiązywaniu problemów emocjonalnych, w odbudowywaniu relacji. Terapię dostosowuję do specyfiki problemu klienta.

Uważam, że człowiek pomimo wielu zranień ma w sobie naturalne wewnętrzne zasoby wystarczające do realizacji swojego celu jakim jest szczęście lecz czasem potrzebuje właściwego wsparcia, pomocy z zewnątrz.

Piotr Florczak – ZnanyLekarz.pl

Kontakt do nas